Istranca ve Sakarda aktif turizm

FAALİYETLER   
 

Edirnede Bulgar ve Türk bisikletçilerin katılımı ile 26 ve 27 Ekimde bisiklet rotası yapıldı.

İşbu web sitesi Güneydogu Trakyaya, özellikle Istranca ve Sakar dağlarına ve eteklerine enteres gösteren, aktf turizm sevenler için tasarlanmıştır.  

Sitede Avrupanın en etkileyici dogal ve yapım siteleri, olağanüstü zengin tarihsel ve turistik siteleri ve korunmuş doga sahip olan, “Soğuk Savaş“ zamanında olan engellikler sebebiyle turizm bakımından çok az bilinen bu parçasını  gösterilmiş ve anlatılmıştır

Burada sizde kalacak güzel anıta rotaları için gerekli bilgiler bulacaksınız.  
Yol için hazırlayınız! Güzel doğa, küçük köyler ve görüşeceğiniz iyi ınsanlar sizi beklemektedirler.  Yolunuz boyunca kuş, böcek ve hayvan çanların sesleri de duyacaksınız. Doga  temiz havasından nefes alacaksınız. Bu topraklarda binlerce seneden beri yaşayan insanlar gibi hayat veren pınarlardan su içeceksiniz. Önünüzde yol var.

 

 

Toplam 40 bisıklet ve yaya rehberlerin eğitimi Bulgaristanda ve Türkiyede yapıldıEğitim İPA Bulgaristan Türkiye Sınırötesı İşbirliği Proğramı tarafından finans edilmiş „Istranca ve Sakarda Aktif Turizm” projesinin bir kısmıydı.

„Istranca ve Sakarda aktif turizm projesi kapsamında Istranca ve Sakarda aralarında bağlı bisklet rotalar, sınır bölgesi bir turu gösterilen ağı hazırlandı.

 
Edirnede Bulgar ve Türk bisikletçilerin katılımı ile
   
 

Edirnede Bulgar ve Türk bisikletçilerin katılımı ile 26 ve 27 Ekimde bisiklet rotası yapıldı. Bulgar bisikletçilerin bir grubu Yambol bisiklet kulübü SOKOL üyeleriydi. Onlar  bisikletle Yamboldan başlayıp, hudut Lesovo- Hamzabeyliden geçip Edirneye uğradılar. Bu olayda Bulgaristandan 60 kişi, Edirneden 50 kişi katıldı.  Grup Edirne şehrinde bir tur yaptı, birkaç siteleri ziyaret ettiler. Edirne EDOSK evsahipleri tarafından organize eden akşam yemeği zamanı sohbet, muzik ve dans ıle geçtı. İkinci gün tur devam edildi. Çoğu Tunca ve Maritsa nehirleri izledi, yüzlerce yıllar once ınşaat edilmiş taş köprüler üstü geçti. Bu bisiklet türü bütün katılanlar için son derece heyecanlı bir olay oldu.  Sultan II Beyazit kompleksi, Sağlık Müzesi, Edirne Adalet Kasrı, eski Karaağaç tren istasiyonu, antic Adrianopol kalesi kalıntıları ziyaret edildi. Sonunda  katılımcılar  bu olay iki ülke alanında daha çok benzeyen olayların başlngıcı olacağını söz verdiler.  

 
   

 

 
 
Business Center Elhovo
For contacts:
Bulgaria, Elhovo 8700
2, Targovska Str.
tel. + 359 478 88252, fax + 359 478 88253
office@bcelhovo.org, www.bcelhovo.org
Edirne Nature Sports Club Association – EDOSK
For contacts:
Turkey, Edirne 22020
Mithat Paşa Mahallesi Kule Kapı Sokak
Hürriyet Meydanı Kirişçiler İş Merkezi Kat :3 No:14 Merkez
tel. 00905388167333
edosk22@gmail.com, www.edosk.org
 
Сайта е изготвен по Проект № 2007CB16IPO008-2011-2-098
"Активен туризъм в Странджа и Сакар"
Този сайт е изготвен с помоща на Европейския съюз чрез Програма за трансгранично сътрудничество по ИПП България – Турция.
Съдържанието публикувано в сайта е изцяло отговорност на сдружение "Бизнес център - Елхово"
и по никакъв начин не отразява възгледите на Европейския Съюз и Управляващия орган на програмата